ACC јуниор сируп

240.00 ден

SKU: EPH_7288 Категории ,

Опис

АЦЦ ЈУНИОР

АЦЦ е муколитик кој има брз ефект во елиминирање на секретот и постигнување на клинички ефект. Тој го разводнува секретот, ја намалува неговата густина и го олеснува неговото искашлување.

АЦЦ Јуниор содржи активна супстанција ацетилцистеин која ја намалува вискозноста на секретот во дишните патишта.

АЦЦ Јуниор се користи за намалување на густината на секретот и олеснување на искашлувањето при респираторни болести (на пр. кашлица), придружени со вискозен секрет кај деца над 2 години, адолесценти и возрасни.

АЦЦ јуниор сируп со вкус на цреша – за најмалите;

Дополнителни информации

Brand

LEK

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.