Опис

Апуретин Слим е додаток на исхрана со екстракт од перикарп на плодот на горчлив портокал, херба на коприва, црн бибер и плод од дива боровинка во прав, збогатен со додаток од сок од јаболков оцет и минерали (цинк, хром и калциум). Придонесува за елиминирање на вишокот на вода од организмот. Го забрзува метаболизмот. Помага при спроведување на програмите за намалување на прекумерната телесна тежина и заштита на клетките од оксидативен стрес.

60 капсули.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.