бмф

BlokMax forte-Таблети

145.00 ден

SKU: EPH_2245 Категории , ,
Спореди

Опис

БЛОКМАКС ФОРТЕ

Состав
Една таблета БлокМАКС Форте содржи 400 mg ибупрофен.

Фармацевтска форма
Филм-обложени таблети.

Дејство
Ибупрофенот претставува нестероиден антиинфламаторен лек, дериват на пропионската киселина, кој ја покажува својата активност преку инхибирање на синтезата на простагландините. Кај луѓето, ибупрофенот ја намалува инфламаторната болка, појавата на оток и покачената телесна температура.

Индикации
БлокМАКС форте таблетите се употребуваат при :

 • главоболки,
 • болки во грбот,
 • менструална болка,
 • забоболка,
 • невралгија,
 • ревматоидна болка,
 • мускулна болка,
 • мигрена,
 • симптоми на настинка,
 • треска,
 • при болка предизвикана од полесни форми на артритис.

Пакување
Картонска кутија со 10 таблети (1 блистер).

Регулаторен статус
ОТЦ

Дополнителни информации

Brand

ALAKLOID

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.