Bronles Direkt                         

230.00 ден

SKU: EPH_5295 Категории ,

Опис

БРОНЛЕС ДИРЕКТ                              

  • ПЕРОРАЛЕН РАСТВОР

СОСТАВ

carbocisteine 750 mg/10 ml

ФАРМАЦЕВТСКА ФОРМА

Перорален раствор

МЕХАНИЗАМ НА ДЕЈСТВО

Бронлес ДИРЕКТ припаѓа на групата лекови наречени муколитици. Тој ја намалува лепливоста и густината на слузта, така што го олеснува нејзиното искашлување.

ИНДИКАЦИИ

Заболувања на респираторниот систем кои се придружени со обилна и вискозна слуз (бронхитис, туберкулоза на белите дробови комплицирана со бронхитис, цистична фиброза, задржување на бронхијалната слуз, бронхопулмонални компликации по операција).
Воспаление на средно уво, воспаление на синуси.
Во дијагностички цели, како средство за подготовка на болните за бронхоскопија, бронхографија и за бронхоаспирација.

ДОЗИРАЊЕ

Вообичаена доза е 750 mg трипати дневно (три кесички дневно).
Терапијата со Бронлес ДИРЕКТ не треба да трае подолго од 5 дена.

ПАКУВАЊЕ:

15 еднодозни кесички со 10 ml раствор

РЕГУЛАТОРЕН СТАТУС

ОТЦ

Дополнителни информации

Brand

ALAKLOID

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.