Bronles за деца-Сируп

170.00 ден

SKU: EPH_6916 Категории ,

Опис

БРОНЛЕС ЗА ДЕЦА

ПЕРОРАЛЕН РАСТВОР

СОСТАВ

carbocisteine 125 mg / 5 ml

ФАРМАЦЕВТСКА ФОРМА

перорален раствор

ДЕЈСТВО

Bronles® припаѓа на групата лекови наречени муколитици. Тој ја намалува лепливоста и густината на слузта, така што го олеснува нејзиното искашлување.

ИНДИКАЦИИ

заболувања на респираторниот систем проследени со обилна и со вискозна слуз;
воспаление на средното уво и на синусите;
во дијагностички цели како средство за подготовка при бронхоскопија, бронхографија, бронхоаспирација итн.

ПАКУВАЊЕ

150 ml раствор

РЕГУЛАТОРЕН СТАТУС

ОТЦ

Дополнителни информации

Brand

ALAKLOID

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.