бр цапс

Bronles капсули

155.00 ден

SKU: EPH_4146 Категории ,
Спореди

Опис

БРОНЛЕС                                       

  • КАПСУЛA, ТВРДИ

СОСТАВ

carbocisteine 375 mg

ФАРМАЦЕВТСКА ФОРМА

kапсули, тврди

ДЕЈСТВО

Bronles® припаѓа на групата лекови наречени муколитици. Тој ја намалува лепливоста и густината на слузта, така што го олеснува нејзиното искашлување.

ИНДИКАЦИИ

заболувања на респираторниот систем проследени со обилна и со вискозна слуз;
воспаление на средното уво и на синусите;
во дијагностички цели како средство за подготовка при бронхоскопија, бронхографија, бронхоаспирација итн.

ПАКУВАЊЕ

30 капсули

РЕГУЛАТОРЕН СТАТУС

Лекот може да се издава и/или продава, без рецепт (БР)

  • ПЕРОРАЛЕН РАСТВОР

 

Дополнителни информации

Brand

ALAKLOID

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.