Опис

Хранлива крема за лице, која ги содржи етеричните органски масла N49 и N54 од Др. Конопка. Збогатена е со витамини и полинезаситени масни киселини, кои играат клучна улога во хранењето и обновата на кожата. Комбинирано со органски волчји трн, ја спречува загубата на вода на кожата преку зајакнување на нејзините заштитни слоеви и ја прави кожата мека и нежна.

 

98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на лицето и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERYL STEARATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CETEARYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, OCTYLDODECANOL, GLYCERIN, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SECALE CEREALE SEED EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, CEDRUS ATLANTICA WOOD OIL*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, RIBES NIGRUM LEAF WATER*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE, CITRAL, EUGENOL, HEXYL CINNAMAL.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.