Опис

Смирувачка крема за лице, која го содржи етеричното органско масло N54 од Др. Конопка. Збогатена е со витамини и минерали, кои играат клучна улога во негата на сензитивната кожа. Комбинирано со екстракт од органска анѓелика, ја храни и хидрира кожата, со што ја намалува сувоста и ѝ дава здрав и блескав изглед.

 

98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на лицето и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, SORBUS SIBIRICA EXTRACT*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, MENTHA PIPERITA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA WATER*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM CITRATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID.

Дополнителни информации

Brand

Dr.Konopkas

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.