Operil- Спреј

240.00 ден

SKU: EPH_3149 Категории ,

Опис

Оперил е препарат кој се употребува како назален деконгестив. Начинот на кој Оперил делува е преку намалување на отокот и секрецијата со што предизвикува растеретување во носот. На тој начин го олеснува дишењето и ги ублажува присутните знаци на настинка.

ОПЕРИЛ ИМА ТРОЈНО ДЕЈСТВО

  1. Делува против воспалително1 со што го олеснува дишењето и ги ублажува симптомите на воспаление на носната празнина и на синусите.
  1. Делува антиоксидативно1– дејство со кое ја штити носната слузница од оштетување за време на настинките.
  2. Делува анти-вирусно1– докажано ја намалува концентрацијата на вируси кои најчесто предизвикуваат настинки (вируси на influenzaparainfluenzarinovirus и adeno virus).

Оперил делува и на симптомите и на причинителите1 (настинката и грипот претставуваат вирусни инфекции на кои може да се накалеми бактериска инфекција при намален имунитет или при неадекватен третман).

 

Дополнителни информации

Brand

LEK

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.