Proculin капки

210.00 ден

SKU: EPH_6187 Категории ,

Опис

СОСТАВ

naphazoline hydrochloride 0,3mg/ml

Фармацевтска форма
капки за око, раствор

Дејство
Нафазолин хидрохлорид,припаѓа на групата лекови наречени локални вазоконстриктори. Тие ги стеснуваат крвните садови во окото, со што се намалува црвенилото и отокот.

Индикации
Конјунктивална хиперемија (лекот привремено ги намалува симптомите, црвенило и чешање, предизвикани од различни иританси како прашина, чад, смог, студенило, ветер, сонце, ТВ-зрачење, пливање, употреба на контактни леќи, работа со предмети во близина на очите).Алергиско воспаление на очите предизвикано од полен, трева, животински влакна и др.

Пакување
10 ml

Регулаторен статус
ОТЦ

 

Дополнителни информации

Brand

ALAKLOID

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.