Опис

Природен сертифициран регенератор за зајакнување на косата на база на органска дива капина. Ја зајакнува косата и ѝ дава дополнителна свежина. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло № 52 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на дивата капина, овој регенератор го регенерира оштетеното и суво влакно, додека истовремено го зајакнува и му дава поголем сјај и еластичност.

 

98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на коренот, по миењето на косата со шампон. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа темелно исплакнете. Погоден за секојдневна употреба.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.