Опис

Природен сертифициран регенератор за коса на база на органска врбинка, кој ја обновува косата. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло № 52 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на екстрактот од врбинка, овој регенератор внимателно го обновува влакното, го зајакнува, хидрира и со тоа ја ревитализира сувата и фарбана коса.

 

98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на коренот, по миењето на косата со шампон. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа темелно исплакнете. Погоден за секојдневна употреба.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, LIPPIA CITRIODORA FLOWER WATER*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL, GERANIOL.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.