Опис

Viranto Forte го зајакнува имуниот систем при појава на:

Тознилитис (воспаление на крајници)
Фарингит и ларингит (воспаление на грлото)
Акутен синузит
Акутен бронхит

Viranto Forte треба да се примени ВЕДНАШ, по појавата на првите симптоми на настинка и грип. На тој начин Viranto Forte:
Ги редуцира симптомите и го скратува времето на појава на респираторни инфекции
Спречува настанување на бактериски суперинфекции
Намалува употреба на лекови како што се антибиотиците.

Viranto Forte покрај Цинк, ги содржи следните природни состојки :

Бозел, Шипка, Екстракт од Pelargonium, Ацерола,

Начин на употреба :
Деца над 3 години – 2 пати на ден по 5мл сируп
Деца над 12 години и возрасни: 2 пати на ден по 7,5мл сируп

Дополнителни информации

Brand

4U PHARMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.