triflo

ТРИФЛО потикнувачки спирометар

600.00 ден

SKU: EPH_9597 Категории , Ознака:
Спореди

Опис

Потикнувачкиот спирометар или Трифло топчиња, е уред за зајакнување на мускулите за дишење. Респираторната гимнаситка е особено важен за лица кои имаат белодробни заболувања како што се ХОББ и астма. Или биле инфицирани со коронавирус. Исто така се користи од пациенти кои биле подложени на операција на стомакот или градите и затоа им е потребна пост-оперативна физиотерапија за да го зголемат нивото на кислород

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.