Herbion сируп од јаглика

235.00 ден

SKU: EPH_7451 Категории , , , Ознака:

Опис

Хербион сирупот од јаглика се препорачува за искашлување при продуктивна кашлица кај горно респирaторни болести придружени со кашлица.

Хербион сирупот од јаглика има комплексен состав:

  • екстракт од корен на јаглика
  • екстракт од херба на мајчина душица

 

Хербион сирупот од јаглика има вкус на мајчина душица.

Начин на употреба:

  • Возрасни и деца над 12 години: 1 дозирна лажичка 4 пати на ден
  • Деца на возраст од 4 до 12 години: 1 дозирна лажичка 3 пати на ден
  • Деца на возраст под 4 години: не се препорачува
  • Се препорачува пиење на многу чај и други топли пијалоци за време на земањето на сирупите, но не веднаш по нивната употреба бидејќи храната и пијалоците може да ја забрзаат елиминацијата на лекот од слузницата на устата и грлото.
  • Доколку симптомите се влошат или не се подобрат по 1 недела, консултирајте се со лекар.

Дополнителни информации

Brand

KRKA Herbion

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.