Опис

Природен сертифициран шампон, кој го содржи специјалното хербално масло N52 по рецептот на Др. Конопка, сертифицирано од страна на BDIH COSMOS NATURAL стандардот. Во својот состав содржи екстракт од дива капина, кој помага во регенерацијата на влакното и ја зајакнува сувата и оштетена коса, правејќи ја блескава и еластична.

 

98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Дополнителни информации

Brand

Dr.Konopkas

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.