Опис

Нашиот прв серум концентриран со невросензин кој делува како дневна, моќна нега за ултра-чувствителната кожа: Toleriane Ultra Dermallergo .

Обезбедува инстантна хидратација која трае до 48 часа и ја обновува бариерата на кожата за да помогне во заштитата од идни реакции.
Клинички докажано ги намалува знаците на чувствителност како што се сувост, затегнатост и чешање.

Неговата лесна и освежувачка текстура моментално ја смирува сензитивната кожа и дава чувство на леснотија, обезбедувајќи висока ефикасност со висока толеранција.
Особено погоден за употреба на кожа склона кон алергии.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.