Опис

Dymatize® SUPER MASS GAINER ™ е првокласен засилувач на маса со соодветен калоричен профил, дизајниран да ги задоволи специфичните потреби на бодибилдерите, кревачите на тегови и другите спортисти во фазата на градење на мускулна маса.
Особено за време на фазите на интензивна обука, од суштинско значење е да се обезбеди соодветно и наменско внесување на хранливи материи. Насочениот внес на хранливи материи помага во поддршката на растот на мускулите, ги подобрува резултатите  и го намалува заморот. Нашата формула за моќност е специјална матрица дизајнирана да испорачува моќна комбинација на креатин, јаглехидрати и протеини за да ги исполни вашите специфични барања за време на фазата на групирање.

Секоја порција содржи 52 g високо квалитетен протеин, вклучувајќи 11-12 g природен BCAA + 3 g креатин и, во зависност од вкусот, до 243 g јаглени хидрати и низок шеќер *.
Dymatize® користи само чист, висококвалитетен креатин монохидрат од Creapure®. Произведено во Германија.
Дневно внесување на 3 g креатин ги зголемува физичките перформанси во последователни рафали на краткорочни вежби со висок интензитет. Вклучените 5 витамини (витамин Ц, ниацин, пантотенска киселина, витамин Б6 и фолна киселина) исто така помагаат во намалување на заморот и заморот, додека протеините го поддржуваат растот и одржувањето на мускулната маса.

Дополнителни информации

Brand

Dymatize

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.