Опис

Twistshake лигавчето е изработено од мека и удобна пластика и има длабок џеб кој ја собира храната што
паѓа од устата на бебето. Лигавчето е изработено од издржлив материјал што е гаранција дека тоа ќе ја задржи
својата форма и нема да дозволи храната да се истури. Лентата за врат е прилагодлива така што може да ги задоволи
потребите на Вашето дете. Лигавчето има прилагодена големина, а тоа спречува да се заглави под масата.

Детали
Без BPA, BPS и BPF – безбедни за Вашето дете и за Вас
Тоа е екстра лесно и едноставно е да се одржува чисто
Длабок џеб кој ја собира храната
Прилагодлив прицврстувач кон големината на Вашето бебе
Одговара за деца од и над 4 месеци
Погодна за машинско миење – ставете ја во горниот дел
Премиум материјал – PP и TPE – пластика
Twistshake лигавчето во сите наши прекрасни пастелни бои.

Дополнителни информации

Brand

TWISTSHAKE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.