Опис

LIQUID ENERGY SALTY (порано се продаваше како Liquid Energy Long) е високо концентриран енергетски гел со солен вкус, кој обезбедува енергија од брзи и бавни извори на јаглени хидрати. Изомалтулозата и јачменските влакна, кои содржат бетаглукани, го прават производот гел со јаглени хидрати од сосема нова генерација.

LIQUID ENERGY SALTY е погодна како дополнителен извор на енергија при товарење на долги растојанија, каде геловите со сладок вкус често не се користат кон крајот на трката. Солениот, но неутрален вкус на гелот може да се користи како пријатна алтернатива на конвенционалните гелови во секој спорт.

LIQUID ENERGY SALTY е 100% природен енергетски концентрат, без додавање на конзерванси.

ПРЕДНОСТИ:

високотехнолошки енергетски гел со брзо и бавно варење шеќери, особено погоден за долги растојанија
солен вкус
удобен и практичен облик
збогатен со 155 mg натриум по доза (натриумот е електролит кој се губи со пот и неговиот недостаток при продолжен напор може да доведе до мускулни грчеви и грчеви)
Погоден за употреба за време на физичка активност која бара многу издржливост.

energy gel

Дополнителни информации

Brand

SPONSER

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.