Опис

АКТИВАТОР

Шот со кофеин, екстракти од гуарана, мате и зелен чај, со овошен вкус.

Кофеин во слободна форма добиен од растителни екстракти за тренинг и натпревар. Кофеинот игра улога во зголемување на издржливоста, заострување на вниманието и концентрацијата.

Кофеинот се користи во натпреварувачки спортови повеќе од 100 години. Дури во 1970-тите, научните истражувања почнаа да го разгледуваат ефектот на кофеинот врз атлетските перформанси. Неодамнешните студии ја покажуваат ефикасноста на кофеинот како додаток (извор: www.antidoping.ch)

Активаторот содржи 200 mg кофеин од природни извори, како и растителни екстракти и го комбинира кофеинот во слободна и врзана форма. Погоден за спортови кои бараат зголемено внимание и концентрација – спортови со топка: на пример, фудбал, одбојка, кошарка, ханбал, боречки вештини. Активаторот успешно се користи во спортови со брз почеток, како и кај спортисти на издржливост (велосипедисти, триатлонци и тркачи го користат производот на почетокот и во последните фази на трките).

Нема ризик од допинг! Бидејќи кофеинот се наоѓа во широк спектар на производи во нашата култура, тој повеќе не е меѓу забранетите супстанции од страна на Меѓународната антидопинг агенција од 1 јануари 2004 година.

ПРЕДНОСТИ:

Ефективен опсег на ефекти благодарение на високата содржина на кофеин
Лесен за користење
Со добар вкус
КАКО ДА СЕ УПОТРЕБУВА: Земете еден шот 1 час пред физичка активност или за време на натпревар според препорачаниот внес.За време на продолжено вежбање, направете втор истрел по 3-4 часа. За оптимален ефект на производот, препорачуваме да се воздржите од храна и пијалоци со кофеин околу 5 дена пред натпревар.

ВНИМАНИЕ: Висока содржина на кофеин. Не е погоден за луѓе чувствителни на кофеин, деца, бремени жени и доилки. Не е замена за целосна и разновидна исхрана. Да се ​​чува подалеку од деца! Не го надминувајте препорачаниот внес!

Дополнителни информации

Brand

SPONSER

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.