алергофорте

ALLERGFORTE таблети

1,220.00 ден

SKU: EPH_7229 Категории , Ознака:
Спореди

Опис

Алергиите се реакции монтирани од пречувствителниот имунолошки систем на организмот, кој може да се активира од разни елементи. Ова често доведува до физичко и емоционално вознемирување за оние кои доживуваат постојано кивање, насолзени очи, иритација и други проблеми поврзани со тоа. Алергфорте таблетите содржат есенцијални витамини, минерали и хранливи материи како што се витамин Ц, цинк и селен кои обезбедуваат оптимална имунолошка поддршка за оние кои доживуваат сезонска чувствителност.

Препорачано дневно внесување на таблети Алергфорте:
Возрасни и деца над 12 години, две таблети дневно. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес, освен ако не ве советува соодветно квалификувано лице.

Дополнителни информации

Brand

HEALTH AID

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.