alga san acut genu

Allga San acut genu – маст за колено

309.00 ден

SKU: EPH_5957 Категории , ,

Опис

Опуштете ги Вашите колена и зглобови со специјалната маст за благотворна масажа на колена Allga San акут Гену.

Allga San акут Гену е специјална маст за колено која ги негува и опушта затегнатите мускули и зглобови со масажа, предизвикувајќи ефект на загревање и пријатно чувство на олеснување. Истовремено ја негува кожата и го подобрува телесното здравје.

Во составот на Allga San акут Гену маст ги има следниве состојки:

– високо вредно етерично масло од Алгојски алпски планински бор (Pinus Mugo) ја стимулира циркулацијата и помага при елиминација на болката

– камфор ја стимулира циркулацијата и помага при елиминација на болката

– капсаицин, екстракт од луто чили пиперче, загревајќи предизвикува дразнење на нервните завршетоци, кои пренесуваат топлотни дразби, што секундарно доведува до зголемена прокрвеност на кожата

– пантенол ја негува кожата

– алантоин ја негува кожата

Пакување: Туба x 50мл

Дополнителни информации

Brand

ALGA SAN

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.