Alpenkraft-Сируп

730.00 ден

SKU: EPH_7918 Категории , Ознака:

Опис

Органски сируп кој содржи екстракти и дестилати од многу полезни растенија,како и мед од чист екстракт.Растенијата што се во составот на Алпенкрафт дејствуваат на ублажување на симптомите кај бронхит,грип,настинка, ХОБ и астма.Благопријатно делува кај ларингит,сува и влажна кашлица како и кај пушачите.За грло и бронхии. За деца над 6 години и возрасни.Без алкохол,конзерванси,вештачки бои,без глутен и засладувачи. MADE IN GERMANY

Дозирање:

Деца 6 – 12 години: 5 ml, 3 пати на ден.

Возрасни и деца постари од 12 години: 10 ml, 3 пати на ден.

Да се задржи кратко во устата, а потоа да се голтне.

Препорачаните дневни дози не смеат да се пречекорат.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.