-10%
anbol galenika(1)

Anbol Cardio – таблети

112.00 ден

SKU: EPH_4896 Категории ,
Спореди

Опис

Ацетилсалицилната киселина, во дозата која е присутна во овој лек, и припаѓа на групата лекови кои се нарекуваат антитромботици. Тромбоцитите се крвни клетки, помали од црвените и белите крвни зрнца, кои се слепуваат при згрутчување на крвта. Спречувајќи го ова слепување, антитромботичките лекови ја намалуваат можноста за настанување на крвно згрутчување (тромб).

Пакување: 30 таблети

Дополнителни информации

Brand

GALENIKA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.