Aptmil 2-Адаптирано млеко

1,180.00 ден

SKU: EPH_6149 Категории ,

Опис

Aptamil – адаптирано млеко за бебе. Aptamil е нутривно избалансирано млеко кое на вашето дете му обезбедува хранливи материи за развој и раст. Aptamil 1 e посебно прилагоденo за потребите на Вашето дете со специфични минерали, како што се железото и цинкот. Аптамил е погоден да се користи во склоп на урамотежена и мешовита исхрана.

Важна забелешкаДоењето е најдобро за доенчето.
Aptamil треба да се користи само по препорака на лекар. Одлуката да не се дои, подоцна станува тепко да се смени. За вашето доенче да биде здраво, внимателно придржувајте се на упатството за употреба. Никогаш не оставајте го само детето во текот на хранењето. Неправилната употреба или подготовка може да му наштети на здравјето на вашето дете.

Дополнителни информации

Brand

APTAMIL

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.