-22%
ares amazon

ARES AMAZON Кинезиотејп за деца

Original price was: 900.00 ден.Current price is: 700.00 ден.

SKU: EPH_2432 Категории , Ознаки: ,
Спореди

Опис

Ново од Ares Tape! Кинезиотејп за деца АМАЗОН

Спецификации:

Високо квалитетни суровини
Димензии на една ролна: 5 см х 5 м
Хипоалергична кинезио лента
Без латекс и медицински супстанции
Водоотпорен
Анатомски обезбедува исклучителна удобност, имобилизација и стабилност
Изработен од издржлив, дишечки, еластичен материјал за висока удобност при носење

Ефекти:

За болка во мускулите
Воспаление
Спортски повреди
Да се ​​растера отокот
И да се зголеми циркулацијата на крвта.
Ефективна терапија на некои од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем.
Произведено во Јужна Кореја од АРЕС.

Контраиндикации:

Никогаш не лепете ги лентите на отворени рани или оштетена кожа.
Ако почувствувате непријатност, алергиска реакција, болка, црвенило или иритација на кожата, веднаш престанете да ги користите лентите.
Ако сте алергични на лепилата во медицинските лепенки, прво направете тест со лепење мала лепенка на внатрешноста на подлактицата!

Дополнителни информации

Brand

ARES

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.