-22%
ares extreme

ARES EXTREME кинезиотејп

Original price was: 900.00 ден.Current price is: 700.00 ден.

SKU: EPH_9768 Категории , Ознаки: ,

Опис

Детали за производот:

Димензии на една ролна: 5 cm x 5 m – секоја ролна вклучува мал прирачник со најосновните упатства за примена
Не содржи латекс, хипоалергична лента, свилени влакна – поставата со лепило активирано од топлина
Зголемена еластичност – поефикасно ги намалува акутните мускулни состојби
Зголемена способност за лепило – погодно за активности во екстремни спортови
Побрзо сушење по влажно
Зголемена пропустливост на воздухот
Пријателски на кожата
Пријатни светли бои
Не содржи медицински супстанции
Приближно иста дебелина и тежина како и кожата
Удобно за носење
Може да се носи во базен и по туширање (водоотпорен)
Ефекти

Третман на спортски повреди и општа болка во мускулите
Промовирање на подобра циркулација на крв / лимфа, помага да се расфрла и лекува отокот
Олеснете ја болката во мускулите и обезбедете удобност и стабилност на телото
Поддршка на мускулите и зглобовите
Спречување на повреди и замор, особено кај луѓе со хронични оптоварувања на одредени мускулни области
Подобрување на резултатите од спортот

Сертификати: CE FDA ISO 9001

Производител: Годлиша копродукции, ООД, Јужна Кореја

Контраиндикации:

Никогаш не лепете ги лентите на отворени рани или оштетена кожа. Ако почувствувате непријатност, алергиска реакција, болка, црвенило или иритација на кожата, веднаш престанете да ги користите лентите.

Дополнителни информации

Brand

ARES

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.