-25%
ares uncut1

ARES UNCUT кинезиотејп

Original price was: 800.00 ден.Current price is: 600.00 ден.

SKU: EPH_1641 Категории , Ознаки: ,
Спореди

Опис

АРЕС лентата е еластична, терапевтска и спортска лента за кинезиотерапија. Кинезио лентата ARES е дизајнирана да има иста дебелина и еластичност како епидермисот (површински слој) на кожата, со надолжна еластичност од 30 ~ 40% од сопствената должина. Кинезио лентите ARES се користат за лекување на проблеми во мускулите, фасција и тетиви, како и за подобрување на перформансите на спортистите и спортистите преку метод на континуирана ексцитабилност на рецепторите.

Еве малку повеќе информации за производот:
Димензии на една ролна: 5 см х 5 м – секоја ролна вклучува мал прирачник со најосновните упатства за примена Карактеристични карактеристики:
Не содржи латекс, хипоалергична лента, памучни влакна – облога со лепак активиран од топлина
Може да се продолжи 30 ~ 40% над нормалната должина
Не содржи медицински супстанции
Приближно иста дебелина и тежина како и кожата – Удобна за носење
Може да се носи во базен и по туширање (водоотпорен) Ефекти
Третман на спортски повреди и општа болка во мускулите
Промовирање на подобра циркулација на крв / лимфа, помага да се расфрла и лекува отокот
Олеснете ја болката во мускулите и обезбедете удобност и стабилност на телото
Поддршка на мускулите и зглобовите
Спречување на повреди и замор, особено кај луѓе со хронични оптоварувања на одредени мускулни области
Подобрување на резултатите од спортот
Сертификати: FDA, CE
Производител: Годлиша копродукции, ООД, Јужна Кореја

Дополнителни информации

Brand

ARES

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.