Опис

Лосион Аутан е специјално развиен за деликатна детска кожа. Обезбедува сигурна заштита од каснувања од инсекти, обични и тигарни комарци за 3-4 часа. Неговата формула содржи специјална активна состојка Икаридин (10%), што се должи на ефективното дејство на одбивање. Вклучени се и алое вера и глицерин, кои имаат хидрантни и антиинфламаторни својства. Тие ја одржуваат кожата еластична и мека.

Лосионот одбива досадни комарци и инсекти и ги спречува да пристапат до изложените делови на телото на вашето дете. Тоа е идеално средство за заштита од каснувања во текот на летните денови додека сте на отворено. Лосионот е во форма на спреј и лесно се нанесува. Формулата не содржи парфем, бои и конзерванси.

Како да се користи

Напрскајте  го лосионот на сите изложени делови од телото (околу 6 до 7 спрејови) од растојание од 20 см, а потоа рачно рашири го.
За лицето, прскајте го производот на дланката, а потоа нанесете го умерено, избегнувајќи ја областа околу очите и устата.
За деца, производот треба да го администрира возрасно лице.
Повторете ја апликацијата веднаш штом ефективноста започне да се намалува или кога ќе се достигне времетраењето на заштитата – 3-4 часа.
Кога ќе се вратите дома, измијте ја кожата со вода и сапун.

Совети:
Да се ​​чува подалеку од деца.
Не користете кај деца под 3-годишна возраст.
Не ставајте ги на дланките на децата.
Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода неколку минути.
Избегнувајте вдишување при прскање.
Не користете лосион на силни изгореници од сонце, испукана или повредена кожа.

Дополнителни информации

Brand

Autan

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.