Avent 260 ml шише за хранење

650.00 ден

SKU: EPH_5167 Категории ,

Опис

Шише за хранење;
Со класична бавна цуцла со 2 дупки (1 м +);
Волумен: 260 ml.
Иновативниот вентил против колика во процесот на хранење го враќа воздухот назад во шишето наместо во стомакот на бебето. Бебето го контролира само ритамот на хранење како во доењето. Спиењето и исхраната се многу важни за здравјето и удобноста на вашето мало богатство.

Користете шишиња Philips Avent Classic само со цуцли од истата серија.

Внимание: Прочитајте ги упатствата за употреба и безбедност прикачени на шишето!
Чувајте го пакувањето на место подалеку од дофат на деца.

Состав: Попипролилен, 0% БПА.

Производот е во согласност со EN 14350 и Директивата 2011/8 / ЕУ на ЕУ.

Рок на траење: 5 години од датумот на производство означен на пакувањето.

Пакување: 1 шише за хранење со цуцла.

Производител: Филипс Авент, Англија

Дополнителни информации

Brand

AVENT

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.