Опис

BABYTOL D3

  • Неопходен е за правилен раст и развој на коските и забите.
  • 100 % препорачана дневна доза витамин D3 од 400 IЕ во една twist – off капсула.
  • Единствен облик ,,twist – off“ капсула – едноставна примена и прецизно дозирање.

Витаминот D3 се применува превентивно од осмиот ден од животот, во согласност со европските и националните препораки на педијатрите, за здрав развој на коските и забите, во доза од 400 IЕ дневно.

Употреба : Со примена на една капсула дневно ќе бидете потполно сигурни дека вашето бебе прима неопходен витамин во точна дневна доза, за здрав раст и развој.

Дополнителни информации

Brand

4U PHARMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.