-14%

BCAA 8500 QNT

Original price was: 1,390.00 ден.Current price is: 1,190.00 ден.

Опис

Освежителниот и вкусен BCAA POWDER 8500 на QNT е многу лесно растворлив прав кој содржи совршена доза и мешавина од леуцин, изолеуцин и валин. Овие 3 аминокиселини се неопходни за побрзо закрепнување по тренинг сесиите и за оптимален раст на мускулите. BCAA POWDER 8500 е клучен производ за професионални спортисти и, во исто време, идеален додаток за спортски аматери кои сакаат да ја развијат и одржат својата мускулна маса.

Пред тренинг, потребна ви е енергија и концентрација. На крајот од тренингот, вашиот шејкер по вежбање интервенира и придонесува за зајакнување и поправка на мускулите. За време на тренингот, BCAA POWDER 8500 ќе ви помогне во вашите интензивни тренинзи со поддршка на вашиот имунолошки систем и намалување на заморот. Тогаш ќе бидете подготвени да се справите со вашите следни тренинзи со сета ваша енергија.

Овој нов сладок пријатен вкусен прашок за гаснење жед е дизајниран да биде лесен за пиење. Ќе можете лесно да го подготвите и редовно да го пиете во текот на вашите тренинзи. Тоа е додаток во исхраната повеќе од суштински за напорните спортисти кои практикуваат каква било форма на спорт. Само 2 порции од 5 g од овој екстремно растворлив BCAA POWDER 8500 прав обезбедуваат 9180 mg BCAA, со сооднос 2:1:1.

Дополнителни информации

Brand

QNT

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.