Опис

Becutan детска витаминска маст

Наменета е за секојдневна нега на бебешката кожа, особено во пределот што е покриен со пелена и во пределот каде што се формираат превои.

 

Клинички е докажано дека може да се користи уште од првиот ден по раѓањето и дека превентивно дејствува против појава на иритации во пределите на бебешката кожа што се најподложни на оштетување, како последица од допирот со влага и со нечистотии од пелената.

 

Детската витаминска маст Becutan во својот состав содржи:

 

  • витамин А и витамин Е, кои ја одржуваат нормалната влажност на бебешката кожа, ја прават мека и еластична, а истовремено ја одржуваат и нејзината отпорност кон надворешните влијанија;

 

  • масло од невенов цвет, кое ја смирува и ја обновува кожата.

 

Маста се нанесува на сува и чиста кожа при секое менување на пелените. Нежно се трие сé додека целосно не се впие во кожата.

Дополнителни информации

Brand

ALAKLOID

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.