BECUTAN Светот на Биби – Крем за сончање за деца со СПФ 50, 100 мл

350.00 ден

Опис

Becutan Sun Cream Крем за сончање за деца со СПФ 50 (висока заштита).

  • Клинички тестиран
  • Содржи бисаболол
  • Овој производ обезбедува сигурна заштита од УВ зраците и содржи УВА + УВБ минерални филтри кои на површината на кожата прават тенок заштитен слој кој физички ги рефлектира и одбива УВ зраците и не дозволуваат нивна апсорпција во кожата
  • Покрај заштитата од штетното влијание на сончевите зраци, овој производ, истовремено ја негува детската кожа
  • Маслиново масло, ја хидрира кожата и дејствува против појава на црвенило
  • Екстракт од камилица, ја штити кожата од иритации, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило
  • Витамин Е, ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична. Делува и како антиоксиданс односно спречува делување на слободните радикали

Пакување: 100 мл.

Дополнителни информации

Brand

ALAKLOID

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.