Опис

Бимунал Имуно е сируп со уникатен, природен состав кој го крева и зајакнува имунитетот. Високо концентрираниот екстракт од црното овошје наречен сируп спречува вирусот да се поврзе со рецепторите на клетката и да влезе во клетката. Екстрактот од црна боја се нарекува блокирање на репродукцијата на вирусот во организмот ако вирусот сепак влезе во клетката, во различни фази на вирусна инфекција. Благодарение на уникатниот нутритивен состав на суперхраната Баобаб, составот на сирупот е природен и органски извор на висока концентрација на витамини, минерали и пребиотици. Со своето силно дејство, во комбинација со екстракт од капина, обезбедува уште поефикасна заштита на имунитетот кај децата. Уникатната комбинација на активните компоненти на сирупот со витамини Ц и Д, цинк и мед го активира имунитетот и го стимулира соодветно да реагира кога е потребно. Континуираната употреба за подигнување и зајакнување на имунитетот обезбедува одржување на концентрацијата на активни состојки и на тој начин го штити организмот од ефектите на вирусот.

Деца над 1 година: 2 лажички (10ml) на ден.

Дополнителни информации

Brand

4U PHARMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.