Опис

Bimunal Imuno Adults е производ со ПРИРОДЕН состав наменет за зајакнување на имунитетот кај возрасни и деца постари од 12 години!

Bimunal Imuno Adults содржи екстракт од плод од црн бозел. Покрај екстрактот од плод од црн бозел, Bimunal Imuno Adults содржи и плод од баобаб, плод од ацерола, прополис, цинк, бакар, витамин Ц и Д.

Плодот од баобаб е храна богата со природни витамини, минерали и влакна со висока концентрација.

Бозелот, витамините Ц и Д, бакарот и цинкот допринесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем. Во својот состав Bimunal Imuno Adults содржи прополис, кој го стимулира имунолошкиот систем и ја зголемува отпорноста на организмот.

Bimunal Imuno Adults се препорачува за возрасни и деца постари од 12 години.

Се препорачува примена на една капсула дневно, со оброк или по јадење.

Се препорачува во периодот на зачестени респираторни инфекции од септември до март.

КАКО ДЕЛУВА BIMUNAL IMUNO Adults for you!:

BIMUNAL IMUNO Adults делува:

  • имуностимулаторно – го стимулира имуниот систем на тој начин што стимулира создавање на „клеточни гласници“ – протеини и на тој начин ја зголемува одбрамбената способност на организмот.
  • антивирално – го спречува врзување на вирусот за клетката, го блокира влегувањето на вирусот во клетката и неговото понатамошно ширење и размножување.
  • aнтиоксидативно и противвоспалително.

Дополнителни информации

Brand

4U PHARMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.