Опис

BIODERMA Atoderm Интензивен смирувачки емолиентен балсам

Atoderm Intensive Baume – Смирувачка емолиентна нега.

Регенерација на липидната бариера и смирувачка нега на атопична кожа (бебиња, деца и возрасни)

Дермокозметички третман кој е погоден за иритирана кожа и екстремно сува кожа

Својства: иновација, прва дермо смирувачка емолиентна нега кој делува на биолошките функции на атопична кожа и на нивните последици.

  • Брзо го смирува чешањето и ја намалува потребата за чешање благодарение на дерматолошко активните состојки против чешање
  • Трајно ја обновува заштитната кожна бариера благодарение на ексклузивниот LipigenumTM комплекс составен од биолипиди кои се природно присутни во епидермисот. Тие биолошки го стимулираат производството на липиди и протеини и ја враќаат здравата кожна бариера
  • Ултра богата текстура
  • Нелеплива
  • Се препорачува за секојдневна употреба
  • Брза апсорпција
  • Одлична толеранција
  • Некомедогена
  • За лице и тело
  • Mоже да се користи кај бебиња од првиот ден на раѓање, со исклучок на предвремено родени деца

Пакување: 75 мл.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Тип / Употреба

SOS, Креми за сува кожа, смирување

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.