Опис

Atoderm Huile de Douche смирува и штити од надворешни агресии благодарение на неговата ексклузивна формула составена од растителни биолипиди*, витамин ПП и The Skin Barrier therapy™ патентот.

(1) и (2) Растителните биолипиди го смируваат чувството на затегнатост, ја зголемуваат отпорноста на кожата со пресоздавање на заштитната бариера на кожата. Патентот The Skin Barrier therapy™ спречува адхезија на бактериите (Staphylococcus aureus) кои ја влошуваат иритацијата на кожа. Патентираниот природен комплекс D.A.F го зголемува прагот на толеранција на кожата.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.