Опис

Интензивна нега за обновување на кожата, против чешање. Исклучително смирувачко и ултра хранливо дејство.

  • Смирува и ја намалува потребата за чешање
  • Интензивно храни и ги обновува липдите
  • Го враќа чувството на пријатност на кожата и ја зајакнува. Долготрајно.
  • Ексклузивниот комплекс Lipigenium™, составен од биолипиди кои природно се наоѓаат во епидермисот, трајно ја обновува кожната бариера со биолошко стимулирање на синтезата на липиди и протеини кои го сочинуваат интеркорнеоцитниот цемент. Дерматолошки агенс против чешање PEA брзо го смирува чешањето и ја намалува потребата за чешање. Патентот The Skin Barrier therapy™ спречува адхезија на бактерии кои предизвикуваат иритација и на најсувата кожа.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.