Опис

Секојдневна 3 во 1 нега за иритирани очни капаци: смирува, обновува и ја отстранува шминката.

-Моментално и долготрајно го смирува чувството на чешање
-Ја намалува сувоста и црвенилото на кожата
-Хидрира и ја храни кожата
-Ја отстранува шминката, нечистотиите и честичките од загадување

Atoderm Intensive Eye е првиот производ за нега 3 во 1 од Bioderma лабораторијата кој се бори против симптомите на иритација на очните капаци:
1) СМИРУВА: Еноксолонот ги таргетира факторите вклучени во чувството на чешање за трајно да ја смири кожата.
2) ОБНОВУВА: Ексклузивната Lipigenium™ технологија стимулира производство на липиди и ја враќа ефективната бариера на кожата. Патентираниот комплекс Skin Barrier Therapy™ ја ограничува адхезијата на одредени бактерии (staphylococcus aureus) на површината на кожата. Овие бактерии можат да ја влошат сувоста на кожата. Хијалуронска киселина, која е природно присутна во кожата, формира не-оклузивен хидратантен филм. Ја задржува водата на површината на кожата и на тој начин делува како резервоар на вода.
3) ОТСТРАНУВА ШМИНКА: Комбинацијата од 3 масла ја отстрануваат шминката и нечистотиите од кожата.
Резултат: кожата е смирена, зајакната и обновена трајно.

100 ml

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.