Опис

Лесен гел-крем за хидратација и интензивен сјај.

Интензивно и долготрајно хидрира
-Ја измазнува текстурата на кожата и го открива нејзиниот сјај
-Дава чувство на свежина и удобност
Одлична подносливост – Некомедогено – Одлична основа за шминка – Свеж и лесен мирис.

Патентираниот биолошки комплекс Aquageniu го активира природниот процес на хидратација на кожата, моментално и долготрајно.

Витамин ПП (ниацинамид) ја зајакнува непропустливоста на хидролипидната обвивка.

Екстрактот од семки од јаболко ја стимулира активноста на аквапорините, водени канали, и ја подобрува циркулацијата на водата во епидермисот.

Благодарение на емулзијата инспирирана од структурата на епидермисот, активните состојки на патентот Aquagenium™ продираат длабоко во кожата и имаат насочено дејство. На овој начин, кожата го обновува својот природен хидратантен капацитет. Долготрајно.

Салицилната киселина помага во елиминирање на мртвите клетки, ја намалува дебелината на горниот слој, ја изедначува и измазнува површината на кожата, а тоа доведува до враќање на сјајот.

Витаминот Е штити од оксидативен стрес и спречува предвремено стареење на кожата.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.