Опис

Дерматолошка нега на кожа за совршени резултати.

Спречува појава на дамки и брчки
-Долготрајно ја измазнува текстурата на кожата и моментално го осветлува тенот
-Спречува стареење на кожата и штити од УВ зраци
-Интензивно и трајно хидрира
Одлична подносливост – Некомедогено – Одлична основа за шминка.

Патентираниот биолошки комплекс Aquagenium го активира природниот процес на хидратација на кожата, моментално и долготрајно.

Витамин ПП (ниацинамид) ја зајакнува непропустливоста на хидролипидната обвивка.

Екстрактот од семки од јаболко ја стимулира активноста на аквапорините, водени канали, и ја подобрува циркулацијата на водата во епидермисот.

Благодарение на емулзијата инспирирана од структурата на епидермисот, активните состојки на патентот Aquagenium™ продираат длабоко во кожата и имаат насочено дејство. На овој начин, кожата го обновува својот природен хидратантен капацитет. Долготрајно.

Салицилната киселина помага во елиминирање на мртвите клетки, ја намалува дебелината на горниот слој, ја изедначува и измазнува површината на кожата, а тоа доведува до враќање на сјајот.

Витаминот Е штити од оксидативен стрес и спречува предвремено стареење на кожата.

Благодарение на анти-УВА/УВБ филтрите, обезбедува висока заштита од штетните ефекти на УВ зраците и спречува предвремено стареење на кожата. Комбинацијата на пудра во прав и светкави честички, моментално и долготрајно ги отстранува неправилностите и малите брчки а на кожата и дава моментален сјај. Одлично како основа за шминка.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.