Опис

-100% минерални филтри
-Овозможува многу висока УВА/УВБ заштита на кожата алергична на хемиски филтри, мириси и сонце
-Не остава бели трги на кожата
-Ја активира природната одбрана на кожата и штити од ризици од оштетување на клетките
-Гарантира оптимална толеранција
Некомедогено – Без парфем – Водоотпорно – Немрсно.

Комбинацијата на УВА/УВБ филтри и активни антиоксидантни состојки обезбедува оптимизирана заштита од штетните ефекти на УВ зраците и слободните радикали (изгореници, нетолеранција на сонце, оксидативен стрес, итн.). Витаминот Е е присутен во својата природна, активна форма, како алфа-токоферол. Ги блокира реакциите на слободните радикали, што доведува до заштита на клеточните мембрани, намалување на ефектите од фото-стареење на кожата и подобрување на функцијата на бариерата на кожата.

75 ml

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.