Опис

Висока заштита и ефикасност против неправилности.

Комбинирана до мрсна кожаКОЖА СКЛОНА КОН АКНИ.

-Гарантира многу висока УВА/УВБ заштита
-Го подобрува квалитетот на себум и спречува појава на неправилности (патент Fluidactiv™ )
-Овозможува долготраен мат ефект
-Ја активира природната одбрана на кожата и штити од ризик од клеточно оштетување
-Без мрсен ефект, без бели траги – Безбоен по нанесувањето
Одлична подносливост – Некомедогено – Отпорно на вода.

Иновацијата на BIODERMA, ексклузивниот патент Fluidactiv присутен во Photoderm AKN Mat биолошки го регулира квалитетот на себумот, спречува запушување на порите и превенира појава на неправилности кои се влошуваат по изложувањето на сонце (повратен ефект). Покрај површинската, надворешна заштита од УВА/УВБ (систем на филтрирање), Photoderm AKN Mat обезбедува и вистинска внатреклеточна биолошка заштита: Cellular Bioprotection. Овој патент го штити и стимулира одбранбениот систем на кожата при изложување на сонце.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.