-20%

BIODERMA Photoderm Cover Touch Тониран крем

Original price was: 1,365.00 ден.Current price is: 1,092.00 ден.

Опис

BIODERMA Photoderm Cover Touch Тонирана крема за комбинирана до масна кожа склона кон акни со СПФ 50+, 40 мл

  • Иновација за комбинирана до масна кожа
  • Заштита од УВА/УВБ зраците со 100% минерални филтри
  • Овозможува мат ефект до 8 часа
  • Светла нијанса

Текстура со максимална покриеност која и овозможува на кожата слободно да дише без да предизвика појава на нови неправилности (акни) благодарение на високата концентрација на минерални пигменти. Содржи Cellular Bioprotection патент, внатреклеточна биолошка заштита, кој ја стимулира природната одбрана на кожата против штетните ефекти на сончевото зрачење.

Тестирано под дерматолошки надзор, одлична подносливост. Некомедогено, фотостабилно. Отпорно на високи температури и влажност.

Пакување: 40 мл

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.