Опис

BIODERMA Photoderm Lait ULTRA SPF 50+  200ml

Многу висока фотозаштита за цело семејство
-За чувствителна кожа – за бебиња од 12 месечна возраст, деца, возрасни, трудници, доилки и пациенти на фотосензитивни третмани
-Патентирана биолошка заштита – SUN ACTIVE DEFENSE патент
-Ултра ефикасен – содржи само 4 УВ филтри со зајакната внатреклеточна заштита на кожата
-8 часа хидратација
-За лице и тело
-Многу отпорно на вода
-Стабилно при потење

Употреба: нанесете Bioderma Photoderm Lait Ultra хидратантен лосион на лицето и телото рамномерно и во големи дози 30 минути пред изложување на сонце. Повторно нанесувајте често, особено по потење, пливање или сушење со крпа, за да одржите високо ниво на заштита.

Избегнувајте изложување на сонце напладне или многу часови. Не ги изложувајте бебињата и децата директно на сонце.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.