Опис

Спречува повторно појавување (релапси) на темните дамки. Висока покривност и мат изглед.

-Нуди многу висока заштита од УВА/УВБ и заштита од сина светлина -Третира хиперпигментација, како што е трудничката маска, предизвикана од сината светлина на чувствителна кожа
-Помага во спречување на пигментациските дамки, ја намалува нивната појава и ги ограничува нивните релапси.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Тип / Употреба

SPF, корективни креми, пигментација

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.