Опис

Фотозаштита за нормална до сува кожа.

-Овозможува многу висока УВА/УВБ заштита
-Ја активира природната одбрана на кожата и штити од ризик од оштетување на клетките
-Се бори против предвремено стареење на кожата
-Идеален за чувствителна сува кожа, многу светла кожа со пеги, кожа изложена на максимална сончева светлина
-Кремаста текстура, не мрсна, без бели траги
Одлична подносливост – Некомедогено- Без парфем- Отпорно на вода.

Со соодветните УВА/УВБ филтри, Photoderm MAX обезбедува најдобра заштита од УВ зраци (изгореници од сонце, алергии на сонце, итн.) во комбинација со внатреклеточната биолошка заштита: патентот Cellular Bioprotection™ . Овој патент ги активира природните одбранбени механизми, ги штити клетките и спречува предвремено стареење на кожата. Кремаста, текстура која брзо се апсорбира, безбојна по нанесувањето, не остава мрсен слој, без бели траги.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.