Опис

BIODERMA Photoderm Mineral Крем флуид со минерални УВА/УВБ филтри, со СПФ 50+, за кожа склона кон алергии, 75 мл

Photoderm Mineral нуди максимална заштита од сонце за кожа која е алергична на хемиски филтри и парфеми, како и за кожа која е нетолерантна при изложување на сончеви зраци.

  • Bioderma иновација: флуидна текстура
  • Не остава лепливи траги на кожата
  • Не содржи хемиски филтри
  • 100% минерални филтри
  • Без парфем, без парабени
  • Многу висока толерантност
  • Отпорно на вода
  • Фотостабилно
  • Некомедогено
  • Погодно за бебиња над 6 месеци, деца и возрасни

Пакување: 75 мл

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.